Germencik’te Karasinek Mücadelesi Başlatıldı

Anasayfa Haberler Germencik’te Karasinek Mücadelesi Başlatıldı

Germencik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince besihanelerin en büyük problemi olan karasineklere karşı ilaçlama mücadelesi başlatıldı.

Germencik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü hayvan çiftliklerinde karasinekle mücadele kapsamında hummalı bir çalışma başlattı. İlk kez kullanılan granül formda karasinek yemi başka canlılara hiçbir zarar vermeden bu probleme çözüm getiriyor. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşların en büyük probleminden olan karasinek; ilk kez kullanılan ilaçlama yöntemi ile en basit şekilde çözüme kavuşuyor. Granül formda olan ilacın ilk uygulaması Turanlar Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Tüm hayvan çiftliklerinde özenle yapılacak olan bu ilaçlama yöntemine mahalle muhtarlarından geri dönüşler de oldukça olumlu olurken vatandaşlar ise tüm besihanelerde uygulanacak olan bu ilaçlama yönteminden gayet memnun olduğunu belirtti.

“HER SORUN İLE TEK TEK İLGİLENİYORUZ”

Konuyla ilgili olarak, Germencik Belediyesi Genel Koordinatörü İsmet Akın: “Vatandaşlarımızın her sorunu ile tek tek ilgileniyoruz. Yaptığımız işlerde geri dönüşlerin olumlu olması bizim için çok önemli. Karasineklerle mücadele, hayvancılıkla uğraşan hemşerilerimiz için çok büyük bir problemdi. Yaptığımız araştırmalar sonucu başka bir zararı olmayan bu ilaçlama yöntemini kullanmaya karar verdik. Vatandaşlarımızın her sorununda onların yanında olup hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.
 

 GALERİ