Tifone Mistblower
AÇIKLAMA

Tifone firması, 1955 yılından bugüne hem tarım hem de belediye sektöründe kullanılan, farklı model seçeneklerine sahip ilaçlama makinaları üreten bu konuda tecrübeli bir firmadır.

Firmamız Tifone firmasının Türkiye temsilcisi olarak,  12 Hp’den 90 Hp’ye kadar değişen motor gücüne sahip, 300 litreden başlayan formulasyon tank kapasitesinde, ihtiyacınıza göre değişen model ve aksesuar seçenekleri ile mistblower ilaçlama makinesi satış ve satış sonrası hizmeti sunmaktadır.

ÖNE ÇIKAN TİFONE FARKLILIKLARI
ULV ABSOLUTE KIT

   

Bu benzersiz sistem ile ULV uygulamasında yüksek teknolojiyi yakalayabilirsiniz.

• Hidrolik sistem bazlıdır. (Diğer ULV sistemleri pnömatik bazlıdır.)
• Yüksek derecede mikronize püskürtme özelliğine sahiptir.
• 3 farklı basınç seçeneği (20 atm - 30 atm - 40 atm) ile yaklaşık 40 µ, 30µ ve 20 µ damlacık çaplarında püskürtme sağlar.

Geleneksel pnömatik veya diğer ULV sistemlerinin aksine; Tifone'nin ULV-Absolute ile geniş veya küçük hacimli püskürtmede, damlacık çapında varyasyonlar oluşmayacaktır. Dolayısıyla D50VDM ile operatörün seçimine göre püskürtme stabil kalacak, başarılı bir ULV uygulaması yapılacaktır.

ELEKTROSTATİK YÜKLEME

Bu aksesuar ile püskürtülen damlacıklar + (pozitif) yüklenmekte ve bu şekilde – (negatif) yüklü olan ağaç, bina vb. yapılara tutunması sağlanmaktadır. Sonuç olarak uygulanan ilacın tüketimini azaltarak, direk hedefe uygulama yapılmasını sağlamaktadır.

Elektrostatik Yük E±S4: daha iyi püskürtme, yüksek oranda kimyasal tasarrufu ve çevre bakımı sağlar. İnsektisit püskürtmesinde en iyi etkinlik, çevresel püskürtme sis yığını ve püskürtülen damlacıkların toprağa damlamasındaki problem, büyüme önemi ile birlikte püskürtülen kimyasalın maksimum indirgenmesi konularını gündeme getirmesidir. Püskürtülen ürünün optimizasyonu amacıyla, TIFONE yenilikçi elektrostatik yük E±S4 sistemini geliştirmiştir. TIFONE elektrostatik yük E±S4 sistemi, püskürtülen damlacıklara yoğun pozitif (+) yük yaymaktadır. Elektriksel olarak pozitif yüklenen damlacıklar, negatif (-) yüklü olan ağaçlar, çalılıklar, bitkiler, binalar vb. yüzeyler ile birleşir. Elektrostatik yük E±S4 sistemi, püskürtülen ürünün daha noksansız ve özellikle hedef bölgeye uygulanmasına yardımcı olur.

İlave olarak elektrostatik yük E±S4 sistemi, püskürtüme sis yığını ile damlacıkların zemine damlamasını azaltmaktadır. Maksimum sonuçları almak için düşük hacim sistem önerilmektedir. Çünkü normal püskürtme ile karşılaştırıldığında kullanılan kimyasalda %50'den fazla tasarruf sağlamaktadır. Fazla püskürtülen üründe etkili oranda azalma, sis yoğunluğunda ve zemine damlacık damlamasında azalma, bu sistem ile kazançlarınız olacaktır.
 

MİKRODOZAJLAMA POMPASI
3 farklı kimyasalın birbirine karışmadan ve direk ana tanktan sulandırılarak kullanılmasını sağlayan mikrodozajlama pompası ile uygulamada kolaylık sağlanmaktadır.

ÖZELLİKLERİ
  • Tüm fonksiyonlar, ergonomik ve kullanımı kolay uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir.
  • Püskürtme başlığı tamamen dönebilir, yatay ve dikey olarak kolay hareket edebilir.
  • Püskürtme (yüksek hacim) kapasitesi saatte 20’den 2500 litreye kadar değişmektedir.
  • Pick-up araca bindirmek ve araçtan indirmek sadece 30 saniye zaman almaktadır.
  • Püskürtme Başlığının (Cannon) Sahip Olduğu Kolaylıklar:
  • Uzun Menzilli Hava Nozzle
  • Otosensör – Antişok
  • Otomatik Dikey ve Yatay Çalılık İlaçlama
  • 300 Litreden 1000 Litreye Kadar Tank Kapasitesi
  • 12 HP’den 90 HP’ye Kadar Motor Gücü

Tifone Mistblower

Ürün Hakkında Bilgi Alın

Tifone Mistblower hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz