Germencik’te Karasinek Mücadelesi Başladı

Anasayfa Haberler Germencik’te Karasinek Mücadelesi Başladı

Besihanelerin en büyük problemi olan karasinekle mücadele için Germencik Belediyesi Temizlik ekipleri çalışmalarına başladı.

Germencik Belediyesi Temizlik ekipleri besicilerin en büyük sorunlarından biri olan karasinek mücadelesine başladı. İlk kez granül formda karasinek yemi kullanan ekipler bu yöntem ile başka canlılara hiçbir zarar vermeden sorunu çözdüklerini ifade etti. Turanlar Mahallesi’nde ilk uygulamanın gerçekleştirildiğini bildiren ekipler tüm hayvan çiftliklerine gideceklerini bildirdi.

Bugüne kadar uyguladıkları çiftliklerden geri dönüşlerin oldukça olumlu olduğunu söyleyen Germencik Belediyesi Genel Koordinatörü İsmet Akın, “Vatandaşlarımızın her sorunu ile tek tek ilgileniyoruz. Yaptığımız işlerde geri dönüşlerin olumlu olması bizim için çok önemli. Karasineklerle mücadele, hayvancılıkla uğraşan hemşehrilerimiz için çok büyük bir problemdi. Yaptığımız araştırmalar sonucu başka bir zararı olmayan bu ilaçlama yöntemini kullanmaya karar verdik. Vatandaşlarımızın her sorununda onların yanında olup hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Haber KaynağıGALERİ